ankarakombisevirorg-tesisattemizleme

Demetevler 566 60 77 Kimyasalla Tesisat Petek Temizliği

Tesisat Temizlik, Bakım ve Koruma Nedir ve Neden Yapılmalıdır ?

Hareketli su aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kombi kalorifer tesisatlarındaki  su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal  ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur. Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme  sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs. Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür.

Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla  bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur. Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır. Tüm bunlar  hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

Kimyasalla Tesisat Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Firmamız tarafından bu işlem için özel olarak üretimiş kimyasallar kullanılarak, özel temizlik makinesi sisteme bağlanır içerisine kimyasal madde ilave edilir. Bu kimyasal ve sistem suyu makine ile 40 – 45 derece sıcaklığa çıkartılır ısıtılan kimyasallı su yüksek devirli pompa ile tüm tesisatı dolaşır ve tıkanıklık olan yerleri pompa basıncı ve kimyasal madde yardımı ile çözer, ve bu su makine ile dolaşırken makine içerisinde filtre edilerek tekrar tesisata ulaşması engellenir ortalama 1 saat süren bu işlem sonucunda tesisatınız temizlenmiş olur ve ısınma probleminiz ortadan kalkar.

Tesisat ve Petekleri ne zaman temizletmek gerekir?

Evinizde bulunan petekler eskisi kadar performanslı bir şekilde yanmadığında aşağıda yazılı şikayetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve peteklerde tıkanma var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %95`i tesisatınız daki aşırı kirlenmeden kaynaklandığı için petek temizliği yapılır.  

  1. Petekler hiç ısıtmadığında yada kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin altı ısıtmıyorsa
  2. En son petek hiç yanmıyorsa
  3. Kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa
  4. Kalorifer peteklerinin 2 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise
  5. Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa !!! Tüm bu sorunları yaşamaya başladığınızda LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ VE ÇAĞRI NUMARAMIZDAN KİMYASALLA TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ İÇİN RANDEVU ALINIZ !!!
0312 566 60 77